w górę
w dół
zamknij

Nowoczesne laboratorium

Zaawansowana kontrola surowca i wszechstronna o nim wiedza to filary naszego myślenia o produkcie. Swoistym centrum dowodzenia jakością jest nasze laboratorium, które rozwijamy nieprzerwanie od początku istnienia firmy. Już wówczas zdaliśmy sobie sprawę z konieczności inwestycji w specjalistyczny sprzęt, który umożliwi nam jak najlepszą kontrolę produkowanej przez nas tektury falistej.

W laboratorium pojawiły się na przestrzeni lat skomplikowane maszyny pozwalające dogłębnie badać zarówno papier jak i tekturę.

Badania papieru: Badania tektury:
- gramatura - gramatura
- wilgotność - wilgotność
- SCT - ECT
- Tensille Stiffness - FCT
- COBB - przepuklenie
- sztywność zginania metodą 4 punktową
- COBB

Jednak podobnie jak w przypadku produkcji to nie maszyny, lecz doświadczony oraz wykwalifikowany zespół jest podstawą sukcesu tego ważnego działu naszej firmy.

Zaawansowana certyfikacja

W kwietniu 2014 roku osiągnęliśmy zaawansowany stopień specjalizacji naszej placówki laboratoryjnej, w której wykonujemy opiniotwórcze badanie papieru i tektury. Stało się tak za sprawą certyfikatu Polskiego Centrum Akredytacji (PCA), który uzyskaliśmy przechodząc bardzo skomplikowany proces certyfikacji.

Gwarantujemy tym samym najwyższe standardy wykonywanych pomiarów, co umożliwi wszystkim zainteresowanym zlecenie badań papieru i tektury w naszym laboratorium. Wyniki wszystkich badań mają charakter wiążący i potwierdzone są odpowiednimi certyfikatami.

Jesteśmy jednym z niewielu laboratoriów w Polsce z takimi możliwościami i dołożymy wszelkich starań by w przyszłości pozostać liderem w dziedzinie jakości.

 
Posiadane certyfikaty:

  • Certyfikat ISO 17025:2005
  • Certyfikat FSC®

 
Do pobrania:

Certyfikat FSC®.pdf

 
Więcej informacji odnośnie certyfikatu/zakresu akredytacji można znaleźć na stronie PCA:

http://www.pca.gov.pl

AQUILA WRZEŚNIA Sp. z o.o.

ul. Objazdowa 6a, 62-300 Września

+48 61 650 19 00

+48 61 650 19 01

aquila@aquila.vpk.pl